Logo SstarWines Jak czytac etykiete Chile
Grand Cuvee Krug NV
Champagne AOC
Francja
Chardonnay
Pinot Noir
Pinot Meunier
Cena: 127
Alk: 12,00%
Kolor: m
Nr 2460
www
Legenda (ocena):
8 - wybitnie, prawdziwe arcydzieło
7 - bardzo dobre, wino z dużą klasą
6 - dobre, interesujące
5 - całkiem niezłe, przyzwoite
4 - słabe
Brak gwiazdki
3 - omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami

Inne od Krug:
2000 Champagne Chardonnay

Clos du Mesnil 1998 Champagne ..

sstar&let (2006-12-28) Ocena: 6
Mała butelka, kupione za 46 funtów na lotnisku Gatwick, struktura, taniny, ale brak równowagi, owoc nie zachwyca, zjełczała maślana nuta przeszkadza, dokładniejsza notka: mocne, wyraziste, kwasowe, goryczkowe, długie, nos rancio: zjełczałe masło, grzanka, nuty kwiatowe (szafirki), długi posmak, brut naprawdę, na 6, potężne, bardzo gorzkie, Chardonnay z nutą Pinota, nie rozumiem ludzi, którzy się zachwycają, alkohol mocny. Drugi raz: orzechowe, tłuste, mus czuć bardzo, szczypie w język, dobrze zbudowane, sstarlet sie nie podoba, poziom kwasowośći w połączeniu z tanicznością sie jej nie podoba, poziom tanin wysoki, zapach elegancki, grzankowość w pierwszym wrażeniu, później wychodziły szafirki, sstarlet zgodziła się z orzechami, później się wycofają i beczka wychodzi w śmietanowość, lepsze w smaku po dekantacji (na początku po ciastach), zjełczała nuta wg mnie, wg sstarlet spalona grzanka, skórka chleba przypieczona, długi posmak, bardzo długo się utrzymuje, oleiste, strukturę ma, nie ma finezji i nie za 200PLN, jakby zważone, ciekawe doświadczenie wg sstarlet zapamięta je na pewno, dawno nie piliśmy tak ekspresyjnego wina, zapach rozczarowujący, dla mnie nie ma co rozpiąć na tym stelażu beczkowym oraz owocu dobrej jakości, ładne szafirki:-)

sstar&let (2009-02-26)
W dobrym winie zagościły wina dla krugistów (czy kręglistów, nigdy nie jestem pewien;-). Co ciekawe podobno nieco słabsze od Clos du Mesnil (baby na targu gadają:-) blanc de noirs Clos d'Ambonnay zostało wylansowane na kolejny produkt de luxe (mała produkcja, te sprawy) i od razu cena została wywindowana niebotycznie!
wino2460#3660

sstar&let (2009-02-27)
Podstawowej fotki cuvee nie mamy (czasowo, bo zrobiłem kilka:-) to może wrzucę przynajmniej Clos d'Ambonnay ... w czasach kryzysu jak znalazł;-)
wino2460#3676

star (2013-01-21)
Grande Cuvee spróbował także Paweł Demianiuk i tak je opisał (pralinka) : Degustowany przez nas kilkakrotnie wielorocznikowy Grande Cuvée okazał się zdecydowanie najbardziej pełny i skoncentrowany. Minimum 6 lat dojrzewania na osadzie, kupaż ponad 120 win, najstarsze z 1990 a najmłodsze z 2004 r., winifikacja w dębię francuskim (beczka używana) tłumaczy wszystko. Szampan niezwykle gastronomiczny, lepiej sprawdza się przy stole, niż jako apéritif. Przekonaliśmy się o tym w restauracji L’assiette Champenoise – Grande Cuvée serwowany był do dań wielokrotnie, począwszy od owoców morza, halibuta, łososia przez kurczaka, foie gras i twarde sery. W każdym z tych zestawień wypadł co najmniej bardzo dobrze.
wino2460#46467

star (2013-05-23)
Marta Wrześniewska w salonowcu tak pisze (pralinka) o szampanach Kruga popijając je w Amber Roomie.

Skąd te różnice? Grande Cuvée Brut jako szampan nierocznikowym (non-vintage), powstaje z połączenia win bazowych z kilku różnych roczników, z przewagą najmłodszego. Szczegółowy opis mieszanki z danej butelki można sprawdzić na stronie internetowej Kruga, wpisując kod z kontretykiety. Jeśli dodamy do rocznika wina bazowego 6 lat, które szampan spędza dojrzewając w piwnicach producenta, otrzymamy rok wypuszczenia go na rynek. (Bardzo dobry pomysł, chociaż cała operacja zajmuje dłuższą chwilę).

wino2460#47836